Wiata rowerowa na 10 rowerów

Duża wiata na rowery, stanowi odpowiednią ochronę dla stojących w niej pojazdów. To element infrastruktury pełniący w głównej mierze funkcję ochronną. Jednak coraz częstsze montowanie tego typu rozwiązań może również skłaniać mieszkańców do systematycznego korzystania z jednośladów, co bezpośrednio wpływa na ochronę środowiska.

Co to jest wiata rowerowa?

Wiata rowerowa to zdecydowanie bardzo przydatny element infrastruktury miejskiej, stanowi część małej architektury miejskiej, czy też bardziej kolokwialnie mówiąc, część tzw. mebli miejskich. Najczęściej spotykana w większych miastach, chociaż zdecydowanie coraz częściej można spotkać wiaty rowerowe także w mniejszych miejscowościach, czy wsiach. Szczególnie kiedy miejscowość jest turystyczna tego typu rozwiązania są znacznie popularniejsze..

Korzyści wynikające z montażu wiat rowerowych

Wiata rowerowa, a w zasadzie jej montaż niesie za sobą wiele korzyści i ma wiele zalet. Jakich?

Zabezpieczenie jednośladów przed opadami atmosferycznymi, jak deszcz, wiatr, mróz, czy opady śniegu- zostawiając rower pod wiatą rowerową, nie musimy martwić się, że nagła zmiana pogody, negatywnie wpłynie na nasz rower. Pozostawienie roweru na dworze podczas opadów, jest także uporczywe, kiedy ponownie chcemy nim podróżować, wiata chroni rower przed zmoknięciem, czy przegrzaniem w największe upały.

Bezpieczne miejsce, w którym można pozostawić rower- wiaty rowerowe, są montowane przy parkingach, czy dworcach kolejowych, stwarzając możliwość mieszkańcom pozostawienia jednośladów w miejscu bezpiecznym, bez obaw np. o kradzież.

Skłonienie do przemieszczania się rowerem zamiast samochodem- w dużych miastach problem z jakością powietrza jest bardzo dotkliwy z tego też powodu wszystkie bardziej ekologiczne rozwiązania będą sprzyjać poprawie warunków i własnemu zdrowiu. Montaż dużych wiat rowerowych, jest odpowiednią motywacją do rezygnacji z samochodu na rzecz ekologicznych rozwiązań, jakimi z pewnością są rowery.

Wiata rowerowa ARROW 1

Postaw na bezpieczne rozwiązania na miarę naszych czasów

Bezpieczeństwo to słowo, które od razu nasuwa się podczas rozważań na temat wiat rowerowych. Bezpieczne będą rowery ze względu na wspomniane już warunki atmosferyczne w tym także na blaknięcie od nadmiernego słońca. Wiaty rowerowe montowane w miastach są często ustawiane w miejscach gdzie sięga monitoring miejski , co skutecznie odstrasza złodziei. W profesjonalnych wiatach rowerowych znajduje się możliwość przypięcia roweru, zapięciem antykradzieżowym.To bezpieczne i funkcjonalne rozwiązanie na pozostawienie roweru, dla każdego miłośnika tego środka transportu.

Jak zbudowane są duże wiaty rowerowe?

Duże wiaty rowerowe, można zamówić jedynie w profesjonalnych sklepach zajmujących się projektowaniem, produkcją i sprzedażą elementów architektury miejskiej. Ważną cechą, która powinna charakteryzować wiaty rowerowe, jest ich odpowiednia konstrukcja oraz materiał wykonania. Wiata rowerowa jest wystawiona na działania różnych warunków atmosferycznych, mróz, śnieg, deszcz, czy słońce, wszystko to sprawia, że z czasem mogą ulegać zniszczeniu. Jeśli zostały wykonane z wysokoodpornych elementów, powinny posłużyć przez wiele lat, nie psując się. Profesjonalne wiaty rowerowe są wykonane z wytrzymałych konstrukcji stalowych, uzupełnione o przeszklenia, czy drewniane elementy stanowią odpowiednią ochronę dla jednośladów.

Rowerowa HALF

Wygląd też ma znaczenie

Duża wiata na rowery, montowana jest najczęściej przy firmach, uczelniach, parkingach, czy dworcach, przez co najczęściej jest po prostu bardzo widoczna. Nie może tak być, że wiata rowerowa będzie szpecić przestrzeń. Odpowiednie dopasowanie wiat rowerowych pod względem zharmonizowania całej przestrzeni miejskiej, to odpowiedzialne zadanie, które leży po stronie samorządów, na których spoczywa decyzja o odpowiedniej lokalizacji wiat, oczywiście także po uzyskaniu zgody zarządcy przestrzeni. W profesjonalnych sklepach znajdziemy nie tylko wysoce funkcjonalne, bezpieczne i wygodne rozwiązania, ale także z łatwością stworzymy harmonijną spójność z pozostałymi elementami architektury miejskiej.

Wiata rowerowa na 10 rowerów

Wiata rowerowa, szczególnie ta zamontowana w większych miastach, musi być również odpowiedniej wielkości. Tam gdzie większa liczba mieszkańców, gdzie większa ilość studentów, tam także większa potrzeba miejsca w wiacie rowerowej. Wiata rowerowa na 10 rowerów, to już dużo większa przestrzeń, w której można bezpiecznie pozostawić jednoślady. Wybierając odpowiednią wiatę warto zwrócić uwagę na jej wielkość.

Wiata DREW rowerowa

Gdzie kupić profesjonalną wiatę na rowery i od czego zależy koszt?

Duża wiata na rowery, to konkretna konstrukcja, która ma stanowić wytrzymałe i długoletnie zabezpieczenie dla rowerów. W ofercie sklepów jak Toparchitektura z łatwością można odnaleźć odpowiednie produkty, które dopasujemy do miejsca, przestrzeni, a także możliwości finansowych. Ceny tego typu produktów, nie są jednoznacznie określone, wpływ na ostateczną wycenę mają takie aspekty jak: konkretny model, materiał wykonania i wielkość.