Producent wiat rowerowych TopGroup

Nasza propozycja wiat rowerowych odpowiada na wymagania pasjonatów dwóch kółek. Konstrukcje przeciwsłoneczne oraz osłony dostępne w naszym asortymencie znalazły zastosowanie nie tylko przy galeriach handlowych, biurowcach czy blokach mieszkalnych, lecz również w różnorodnych punktach miejskich, gdzie znajdują się entuzjaści rowerowi. Dostęp do zewnętrznych zadaszeń dla rowerów umożliwia im skuteczną ochronę przed kaprysami pogody. Wypełnienie bocznych i tylnych ścian naszych konstrukcji obejmuje szeroki wybór materiałów, takich jak szkło hartowane, poliwęglan, naturalne drewno. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych wiat.

Producent wiat rowerowych – najlepsza oferta

Obecnie widok wiat rowerowych, w miastach, ale także na wsiach, nikogo nie dziwi. Moda na przesiadanie się z podróżowania autem, czy komunikacją miejską na podróżowanie znacznie ekologiczniejszym środkiem transportu, jakim jest rower, nie słabnie. Tego typu trend, sprawił, również, że takie rozwiązania jak wiaty rowerowe, stały się o wiele bardziej popularne.

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór wiat na rowery, które stanowić będą dobrą ochronę dla ekologicznych pojazdów

Bezpieczna, funkcjonalna i mocna drewniana wiata na rowery

Wiata na rowery ma za zadanie, ochronić pozostawione w niej pojazdy, przed panującymi na dworze warunkami atmosferycznymi, dzięki pozostawieniu roweru w wiacie, nie musimy obawiać się, że jak wrócimy, będzie mokry, brudny, czy nagrzany od słońca, a dalsze podróżowanie, nie będzie możliwe.

Nasza firma to wiodący producent wiat, w tym wiat rowerowych. W naszej ofercie znajdą Państwo modele o konstrukcjach stalowych, z osłonami z poliwęglanu, jak np. w przypadku wiaty rowerowej CYCLE, czy ECO, szybami ze szkła hartowanego, które jest znacznie bezpieczniejsze i odporniejsze niż zwykłe szkło, np. Cube Light, czy jak w przypadku drewnianej wiaty rowerowej UNICORN z elementami drewnianymi. Wiata rowerowa drewniana to również element naszej oferty. Jeżeli interesuje Państwa wiata na rowery drewniana, zapraszamy do zapoznania się z kolekcją UNICORN.

Wiaty rowerowe producent wiat z zadaszeniem.

Niezależnie od tego, na jaki model się Państwo zdecydujecie jako producent wiat rowerowych, z wieloletnim doświadczeniem w branży dbamy szczególnie o bezpieczeństwo i precyzję wykonania. Całość naszych konstrukcji jest przemyślana, a użyte komponenty najwyższej jakości, dzięki temu wiaty rowerowe, stanowią ochronę pojazdów, przez długi czas.

Wiaty na rowery – dopasuj ją idealnie

Wiaty na rowery to doskonałe rozwiązanie, przy biurach, szkołach, czy uczelniach, wszędzie tam, gdzie chętnie podróżujemy jednośladami. Takie wiaty najczęściej spotykamy w widocznych miejscach, dlatego warto dopasować je również pod względem wizualnym. W naszym sklepie oferujemy różne modele wiat rowerowych, od tych bardzo klasycznych jak wiata rowerowa HALF, MULTI, czy ROW, po te bardziej nowoczesne, jak WENECJA i ARROW. Coraz większą popularnością w większych miastach, a także w obszarach wiejskich cieszy się drewniana wiata rowerowa, jak DREW i UNICORN, z elementami drewna, idealne połączenie nowoczesności i natury.

Nasze wiaty rowerowe w większości malowane są proszkowo z możliwością wyboru koloru z dostępnej palety RAL. W przypadku ścian wykonanych z poliwęglanu komorowego również istnieje możliwość doboru jednego z 3 kolorów.

Taki wybór otwiera perspektywę, na dopasowanie wiaty na rowery do miejsca i jego architektury, która stworzy spójną całość

Wiata rowerowa cena – ile kosztuje?

Toparchitektura to producent małej architektury i wiat, w tym wiat rowerowych. Wszystkie swoje produkty wykonujemy z wielką starannością, dostosowując się do wymogów naszych klientów. Dlatego każdy projekt jest dla nas wyjątkowy i szczególny. Cena wiat rowerowych jest uzależniona od

  • indywidualnego projektu

  • konkretnego modelu

  • użytych materiałów

  • transportu

W celu ustalenia szczegółów, ceny, a także odpowiedzi na pytania zapraszamy do kontaktu.

Cena wiat rowerowych zależy od wybranej kolekcji a także indywidualnych ustaleń związanych z jej wyposażeniem.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego aby ustalić szczegóły oferty i cen.

Opinie naszych klientów o wiatach rowerowych

“Postanowiliśmy kupić wiatę na rowery od producenta TopGroup. O decyzji skorzystania z oferty zadecydowała nie
tylko cena ale głównie jakość i atrakcyjność oferty. Polecamy współpracę.”

Cezary, Poznań

“Bardzo dziękujemy za profesjonalne wykonanie zlecenia na wiatę. Będziemy mieli gdzie schować rowery przez deszczem
i śniegiem. Pozdrawiamy!”

Ania, Lublin

“Cenimy sobie współpracę z producentem TopGroup za profesjonalizm, ludzkie podejście do klienta, fachową pomoc i
wiedzę. Na pewno kupimy w tej firmie jeszcze nie jedną wiatę.”

“Bardzo dobrze skonstruowana wiata. Nie mamy żadnych uwag do jakości wykonania.”

Łukasz, Warszawa

“Wiata na rower jest taka jaką zamówiliśmy. Bardzo miła współpraca z firmą TopGroup.”

Jerzy, Poznań

Wiata dla rowerów – regulacje prawne

Regulacje prawne, czyli konkretniej prawo budowlane wyraźnie definiuje czym właściwie jest wiata, w tym wiata rowerowa. Aby zabudowa mogła być określona mianem wiaty musi:

  • być oparta na słupach – stanowią one podstawowy element konstrukcyjny, to one utrzymują dach znajdujący się nad obiektem i wiążą budowlę z gruntem;
  • nie mieć ścian – obiekt ten nie ma nośnych przegród zewnętrznych, nie jest zamknięty.

Jeśli tego rodzaju zabudowa jest umieszczona w prawie budowlanym, to także poddana jest pewnym regulacjom prawnym, które musi spełnić, aby mogła być umieszczona w konkretnym miejscu. Jeśli chcemy postawić wiaty, np. przy własnym domu i uniknąć konieczności spotkania w urzędem, regulacje będą identyczne jak w przypadku innego rodzaju wiat, np. śmietnikowych. Jeśli drewniana wiata rowerowa nie przekroczy 50m2, a ich ilość nie będzie większa niż dwie wiaty na każde 1000 m2 działki, wówczas nie potrzebne będzie pozwolenie na jej postawienie.

Profesjonalne wiaty jak te dostępne w naszym firmowym sklepie online, jednak to nie częsty wybór do domów jednorodzinnych, znacznie częściej montuje się je jako element małej architektury miejskiej. Wówczas oczywiście nie ma możliwości zamontowania ich gdziekolwiek, jeśli wiata zadaszona ma być elementem infrastruktury miejskiej musi być zamontowana według uprzedniego projektu, którym zajmują się odpowiedni urzędnicy miejscy.

Wiatę rowerową można również montować na terenie firm, po to aby pracownicy, podróżujący do miejsca pracy na rowerze, mogli w bezpiecznym miejscu pozostawić swoje jednoślady. W tym przypadku sytuacja wygląda następująco, jeśli wiata nie przekracza 35m2, można ją ustawić bez konieczności uzyskania zgody z urzędu, natomiast jeśli zachodzi konieczność umieszczenia wiaty większej niż 35m2, konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego pozwolenie, 50m2 dotyczy tylko miejsca na prywatnych działkach, gdzie zabudowę stanowi dom mieszkalny. Oczywiście w przypadku firm produkcyjnych niezwykle ważne będzie również miejsce. Wiata musi być usytuowana w takim miejscu, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Dzięki nowelizacji prawa budowlanego, znacząco skróciła się droga do postawienia wiaty w tym wiaty rowerowej.

Odpowiednia dokumentacja techniczna do wiat rowerowych z zadaszeniem

Zamawiana wiata niezależnie czy jest zadaszona czy nie, musi posiadać komplet dokumentacji technicznej, jest to oczywiście gwarancją stabilizacji i wytrzymałości. Zawsze jest to ważne, jednak gdy wiata ma być częścią architektury miejskiej, a uległaby zniszczeniu w wyniku której uszkodzone zostałyby rowery wówczas za szkody musiałby odpowiadać inwestor, np. urząd miasta. Na podstawie dokumentacji technicznej sporządzony został projekt, który oczywiście spełnia wszelkie wymagania.

Projekt wiaty rowerowej

Wiata która ma zostać umieszczona w mieście, jako funkcjonalny element małej architektury miejskiej, powinna być odpowiednio zaprojektowana, nie może być także wiata stanowiąca ochronę dla jednośladów, nie spełnia swojego zadania. Projekt jest ważny ze względu na odpowiednie dopasowanie chociażby do miejsca, czy innych elementów infrastruktury, w taki sposób aby stanowiły spójną całość.

Wiata na rowery zadaszona zostanie zaprojektowana w naszym sklepie zgodnie z możliwościami przestrzennymi oraz Państwa wymaganiami.

Szczególnymi elementami na które warto zwrócić uwagę podczas wykonywania projektu są:

miejsce umieszczenia wiaty

zapotrzebowanie, ilość rowerów, które mogą zostać umieszczone

dopasowania do innych elementów infrastruktury, tworzenie spójnej całości

Drewniane wiaty czy stalowe – jaki materiał wybrać?

Rowerowe wiaty są coraz częściej spotykane nie tylko w dużych miastach, ale także w nieco mniejszych czy nawet na wsiach. Często można je spotkać również przy korporacjach, czy firmach produkcyjnych, gdzie pracownicy coraz chętniej podróżują jednośladami. Głównym zadaniem wiaty, jest ochrona jednośladów przed warunkami atmosferycznymi, z tego też powodu wiata musi zostać wykonana z materiałów nadających się do tego typu zabudowań. Do budowy naszych wiat na rowery najczęściej stosujemy konstrukcję stalową, która zapewnia najlepszą stabilizację i niezawodną wytrzymałość, pomimo ciągłego narażenia na deszcz, mróz, śnieg, czy promienie słoneczne. Zadaszenie i boki różnią w zależności od wybranego modelu, co nie oznacza, że materiał wykonania jest słabszy. Zadaszenie musi być także na tyle wytrzymałe, żeby nie było zagrożenia naruszenia, w momencie zalegania śniegu.

Zadaszona wiata dostępna w naszej ofercie może być wykończona w różnym stylu, zarówno w formie przezroczystego poliwęglanu czy drewnianych paneli. Dzięki tej różnorodności z powodzeniem można dopasować tego rodzaju ochronę jednośladów do różnej przestrzeni.

Najważniejsze zalety wiat rowerowych

Po pierwsze bezpieczeństwo – zadaszone wiaty stanowią odpowiednie zabezpieczenie dla jednośladów, w szczególności przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, natomiast wiata z bocznymi ściankami, dodatkowo chroni pozostawione rowery przed wzrokiem potencjalnych złodziei.

Po drugie kwestie wizualne- dobrze dopasowane, tworzące spójną całość z innymi elementami architektury miejskiej wiaty, są niezwykle estetyczne, takie dbanie o miejsca dla jednośladów, wpływa na estetykę miasta, czy wsi, to nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Po trzecie pozytywny wpływ na ekologię- poruszanie się jednośladami zamiast samochodem czy transportem zbiorowy jest oczywiście bardzo korzystne dla środowiska. Stawianie zadaszonych wiat rowerowych, stanowi niemałą zachętę, do ekologicznych środków podróżowania.

Po czwarte szeroki wybór oferty- w profesjonalnych sklepach jak Toparchitektura znajdą Państwo szeroki wybór modeli, dzięki rosnącej popularności tego typu rozwiązań wybór stale rośnie, dlatego nie będzie problemu, aby dopasować odpowiednią wiatę rowerową pod kątem wielkości, stylu i wyglądu, a także funkcjonalności.

Nowoczesne wykończenie dachów wiat

Zadaszona wiata to z pewnością nowoczesne rozwiązanie, które jest coraz częstszym widokiem w wielu miastach, czy nawet wsiach. Dostępne w naszej ofercie wiaty rowerowe, które posiadają płaskie zadaszenie,jak model TRAKT czy ARROW mogą być dodatkowo bogato zaaranżowane. Na płaskich dachach można zrobić popularne zagranicą tzw. zielone wykończenia, czyli zielone dachy, płaskie dachy o stabilnej konstrukcji mogą być także wyposażone w panele słoneczne. To nie tylko nowoczesne, estetyczne, ale także funkcjonalne i ekologiczne.

Czy potrzebne jest pozwolenie na umieszczenie wiaty na rowery?

Wszystko to zależy od miejsca i wielkości wiaty, jeśli wiata będzie ustawiona na prywatnej działce gdzie stoi zabudowanie mieszkalne wówczas wiata, której wielkość nie przekroczy 50 m2 nie wymaga pozwolenia, tak samo sytuacja wygląda w przypadku każdej innej działki jeśli wielkość nie przekracza 35 m2. Jeśli wiata ma być wkomponowana w architekturę miejska wówczas należy odpowiednio zaprojektować przestrzeń i uzyskać odpowiednie pozwolenie.

Jaki materiał wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór wiat, wykonanych z różnego rodzaju materiałów, dzięki czemu z łatwością dopasują Państwo zadaszoną wiatę na rowery. Materiał wykonania powinien być przede wszystkim odporny na warunki atmosferyczne. Najczęstszym materiałem z jakiego wykonujemy nasze produkty jest stal, a także poliwęglan (zadaszenie i boki)

Jaki jest koszt wiaty rowerowej?

Wszystko to zależy od konkretnego modelu, wyboru materiału, koloru, a także wielkości wiaty. W naszym sklepie ceny są określane indywidualnie z każdym naszym klientem.

W jaki sposób montować wiaty?

Zabezpieczenia dla rowerów, jakimi są wiaty powinny być odpowiednio zamontowane i zakotwiczone, wiata powinna mieć odpowiednie fundamenty. Profesjonalne altany rowerowe posiadają wytyczne co do montażu oraz pełną dokumentację techniczną.Takie wiaty znajdą Państwo w naszym sklepie internetowym.

Przykłady realizacji wiat rowerowych

Wiata rowerowa ARROW 1
Rowerowa UNICORN
Wiaty rowerowe HALF
TopGroup producent wiat rowerowych Cube light
TopGroup producent wiat rowerowych FLAT
HALF wiata rowerowa
Wiata DREW rowerowa
Skontaktuj się z naszym konsultantem tel. +48 775 462 108

Napisz do nas

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest TopGroup - Niemysłowice 154, 48-200 Prudnik