WIATA ŚMIETNIKOWA


W naszej ofercie pojawił się nowy produkt wiaty śmietnikowe.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami dobierzemy wiatę wg Państwa potrzeb. TopGroup jako producent wiat śmietnikowych będziemy mogli zaproponować różne rozwiązania i materiały do budowy wiaty na śmietniki. tak aby otoczenia domu, firmy czy Państwa osiedla były estetyczne, a kosze z odpadamy zabezpieczone. Nasze konstrukcje na wiaty śmietnikowe są ocynkowane i pomalowane wg Państwa potrzeb na dowolny kolor z palety RAL. Ściany wypełnione panelami- panele blachy powlekanej lub siatką lub blachą trapezową czy drewnem. Dach wykonany z blachy trapezowej.

Dane techniczne: wiaty śmietnikowe

  • wymiary: 4×6 m
  • konstrukcja ocynkowana pomalowana, malowana na RAL 9006
  • wejście na dłuższym boku, brama o szer. min. 3 m
  • dach pokryty blachą trapezową powlekaną
  • obudowa z paneli z blachy powlekanej

wiata śmietnikowa

Wiata śmietnikowa producent – zadbaj o porządek wokół posesji

Wiata na kontenery, to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na wyglądzie i estetyce otoczenia, wokół domu, posesji, czy biura. Pojemniki na śmieci, mówiąc delikatnie, nie stanowią najładniejszego krajobrazu, dlatego warto zadbać o to, aby odpowiednio je przysłonić. Oczekiwany efekt możemy osiągnąć przy pomocy wiaty na odpady, dostępnej w ofercie Toparchitektura.

Wiata na kontenery śmietnikowe –  funkcjonalność i estetyka

Praktycznie przy każdym prywatnym domu, posesji, bloku spółdzielczym czy deweloperskim, a także kamienicy, znajdują się kontenery na odpady. Wraz ze wzrostem świadomości i koniecznością segregowania śmieci, kontenerów pojawiło się coraz więcej. Nie da się jednak ukryć, że pojemniki na odpady, nie wyglądają atrakcyjnie. Wiata na kontenery, skutecznie zasłoni nieatrakcyjnie wyglądające pojemniki, dzięki czemu przestrzeń zyska, dużo lepszy wygląd.

Dbanie o estetykę, oczywiście jest bardzo ważne i w tej kwestii wiata śmietnikowa dostępna w naszym sklepie sprawdza się idealnie, jednak to jeszcze nie wszystko. Tego typu osłona jest także ogromnie funkcjonalna. Chroni wstawione pojemniki przed silnym wiatrem, podczas którego bardzo często zostają one przewrócone i ulegają zniszczeniu. Zadaszona wiata śmietnikowa dodatkowo zabezpiecza przed działaniem innych zjawisk atmosferycznych jak deszcz, śnieg, czy słońce. Wszystko to negatywnie oddziałuje na pojemniki. Problem znika, w chwili montażu wiaty na kontenery.

Producent wiat śmietnikowych – solidna i wytrzymała konstrukcja

Wiata na odpady dostępna w ofercie naszego sklepu jest gwarancją odpowiedniego zabezpieczenia pojemników, a także pozytywnie wpływa na estetykę.Konstrukcjia naszego produktu, została wykonana z wysokojakościowych ocynkowanych materiałów, które można pomalować w dowolnym kolorze z dostępnej w naszej ofercie palety RAL, dzięki czemu stworzymy spójna całość z innymi elementami architektur, np. wokół posesji, czy osiedla. Dach oraz boki wiaty na kontenery zostały wykonane z blachy powlekanej, co zapewnia wysoką odporność i stabilność.

Nasze wiaty śmietnikowe są stabilne i odporne na różne warunki atmosferyczne, dzięki czemu możemy cieszyć się ich bardzo dobrym wyglądem przez długie lata.

Wiata śmietnikowa cena

Jako producent wiat śmietnikowych, dokładamy wszelkich starań, aby nasze produkty, były funkcjonalne, bezpieczne i stabilne. Ceny większości produktów dostępnych w naszej ofercie, w tym także wiat śmietnikowych, są ustalane indywidualnie z klientem. Na ostateczną wycenę składa się między innymi wielkość, materiał pokrycia i boków konstrukcji, czy wybrany kolor z palety RAL. Zapraszamy do kontaktu.

Wiaty śmietnikowe przepisy

Wiata śmietnikowa, choć budowana na własnej działce, także jest regulowana odpowiednimi przepisami, przy czym warto dodać, że to szczególne usytuowanie i warunki zostały ustalone w przepisach z 2002 roku w kwestii warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Czytając przepisy, dowiemy się między innymi o konieczności, wydzielenia odpowiedniego miejsca na pojemniki na odpady, w obrębie naszej działki, czyli także wiaty śmietnikowej, oraz zapewnienie możliwości odpowiedniej segregacji.

Co jeszcze regulują przepisy?

w przepisach znajdziemy rolę jaką pełnią wiaty śmietnikowe, w tym wiaty śmietnikowe drewniane zadaszone

regulacje mówiące o tym, jak powinien wyglądać dojazd do osłony śmietnikowej, w tym konieczność utwardzenia podjazdu, aby firmy zajmujące się wywozem śmieci mogły w prosty sposób dostać się do pojemników na śmieci, a także konieczności utwardzenia podłoża na którym umieszczone zostały wiaty śmietnikowe stalowe czy też drewniane.

Niezwykle ważną kwestią, poruszoną w przepisach, jest również odpowiednie umieszczenie altany na kubły, niezależnie od tego, czy mieści się ona na naszej posesji, czy obowiązek wyznaczenia miejsca spoczywa na zarządcy osiedla, miejsce składowania odpadów, musi spełniać normy.

Według obowiązujących przepisów osłona śmietnikowa, miejsce gdzie składuje się śmieci powinno być odległe:

od okien a także drzwi do budynków-w tym przypadku odległość powinna wynosić ok. 10 m

od granicy działki- drewniana wiata śmietnikowa, w tym przypadku powinna być odległa od granicy działki o minimum 3m, wyjątek stanowi fakt, kiedy na sąsiedniej działce w tym samym miejscu nasz sąsiad zmierza również umieścić osłonę na kubły, wówczas po uprzednich ustaleniach z sąsiadem wiaty śmietnikowe mogą zostać umieszczone przy granicy działki, w bezpośrednim sąsiedztwie

od placów zabaw, miejsc rekreacji, czy boisk-wówczas odległość powinna wynosić nie mniej niż 10 m.

Wiaty śmietnikowe czy konieczne jest otrzymanie zgody na budowę?

Zanim wybierzemy konkretny model dostępny w naszej ofercie, warto wiedzieć, czy do postawienia osłony na śmietniki konieczne będzie otrzymanie odpowiedniego pozwolenia. Jeżeli wiata śmietnikowa drewniana, czy też metalowa nie będzie przekraczała 50m2, ominą nas formalności związane z pozwoleniem na budowę, jeśli natomiast przekroczy 50m2, konieczne jest złożenie odpowiednich dokumentów do urzędu i uzyskanie zgody na budowę. To samo dotyczy także kwestii ilości tego typu budynków, jeśli jest ich więcej niż 2 na każde 1000 m2 nieruchomości, wówczas wspomniana już zgoda na budowę także będzie konieczna. Reasumując jedna nieprzekraczająca 50m2 wiata śmietnikowa, dostępna w naszej bogatej ofercie oznacza brak konieczności uzyskiwania zgody urzędu na jej postawienie.

Osłony na śmietniki kwestie przepisów, co musisz wiedzieć zanim wybierzesz odpowiednią dla siebie. Podsumowanie.

Wiata śmietnikowa powinna być umieszczona w miejscu utwardzonym 10 m od miejsc rekreacji jak place zabaw a także drzwi wejściowych.

Od innych posesji powinna dzielić je odległość 3m, chyba, że sąsiad także postawi wiatę śmietnikową zaraz przy ogrodzeniu w bezpośrednim sąsiedztwie naszej osłony.

Droga do pojemników na odpady musi być utwardzona, co ułatwi ich wywóz.

Altana nie może przekroczyć 50m2 wówczas nie będzie konieczności uzyskania zgody na jej postawienie, to samo dotyczy kwestii ilości wiat, ich liczba nie może być większa niż 2 na każdy 1000m2 działki.

Wiaty śmietnikowe producent jakie materiały najczęściej stosują najlepsi producenci?

Wiaty śmietnikowe to specyficzna zabudowa, służąca nie tylko do ochrony pojemników na odpady, ale także wnosząca wiele walorów estetycznych. Stosuje się ją nie tylko na prywatnych posesjach, ale coraz częściej również na osiedlach, gdzie o ustawieniu osłony śmietnikowej decyduje zarządca bloków, czy kamienic. Wiaty śmietnikowe stalowe i wiaty śmietnikowe drewniane, to coraz częstszy wybór także do firm czy zakładów produkcyjnych, wszystko ze względu na ogromną funkcjonalność.

Profesjonalny producent wiat śmietnikowych stosuje najbardziej sprawdzone rozwiązania, a przede wszystkim bardzo dobrej jakości materiały. Wiaty śmietnikowe najczęściej zbudowane są ze stali i drewna, niektórzy decydują się również na murowane wiaty, choć zdecydowanie się od nich odchodzi. Zarówno w przypadku drewnianych, jak również stalowych wiat śmietnikowych, każdy z tych materiałów stanowi podstawę konstrukcji.

Dlaczego warto postawić na najtrwalsze materiały?

Po pierwsze stabilizacja konstrukcji- konstrukcja wiaty śmietnikowej powinna być jak najtrwalsza, aby nie stanowiła zagrożenia, a wpływ zmiennych warunków atmosferycznych nie był destrukcyjny.

Po drugie dłuższa żywotność- trwałość materiałów oznacza także dłuższą żywotność i dobre funkcjonowanie wiat śmietnikowych, im lepszy materiał tym dłużej posłuży, dzięki temu wydatek będzie jednorazowy na wiele lat.

Po trzecie ładniejszy wygląd- jeśli producent wiat śmietnikowych do wykonania konstrukcji użyto najlepszej jakości materiałów, to z pewnością także wygląd altany będzie zdecydowanie ładniejszy, być może to nie jest najważniejsze, ale ze względu na konieczność umieszczenia wiaty w widocznym miejscu, wygląd także grać będzie dużą rolę. Oczywiście na początku każdy produkt wygląda równie dobrze, jednak to jakość użytych materiałów świadczyć będzie to tym, że równie dobry wygląd pozostanie na dużo dłużej.

Wybór materiału, z którego zostanie wykonana wiata śmietnikowa, oczywiście zależy od inwestora. Popularnymi, a jednocześnie najtańszym dostępnymi są wiaty wykonane z blachy, jednak nie do końca to najlepszy wybór, dużo lepszym rozwiązaniem są dostępne w ofercie stalowe wiaty śmietnikowe, które nie wymagają specjalnej konserwacji, a ich stabilność jest na bardzo wysokim poziomie. Dużą popularnością cieszą się także wiaty śmietnikowe drewniane, których estetyka jest najbardziej doceniana, nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego typu wiata była ustawiona na zewnątrz, specjalna impregnacja powoduje, że zmienne warunki atmosferyczne, wiatr, deszcz, śnieg, mróz nie wpływają negatywnie na wygląd i stabilność konstrukcji drewnianej. W przypadku domków jednorodzinnych, wybór wiaty będzie także podyktowany walorami estetycznymi i stworzeniem spójności, np. z ogrodzeniem, czy elewacją budynku. Dzięki możliwości wyboru różnych produktów w naszym sklepie internetowym z łatwością dopasujemy je pod względem wizualnym, czy także możliwości finansowych.

Projekt wiat śmietnikowych

W przypadku takiego elementu architektury, jakim jest osłona na kubły, nie ma konieczności, czy też wymogu tworzenia projektu budowlanego. Co nie oznacza oczywiście, że takiego projektu stworzyć nie trzeba. Projekt osłony na śmietnik, to zobrazowanie wyglądu i odpowiednie dopasowanie osłony do konkretnego miejsca, ale także łatwiejsze obliczenie potrzebnego materiału. Jeśli natomiast skorzystają Państwo z oferty Toparchitektura nie będzie konieczne jego samodzielne wykonanie, ponieważ tym wszystkim zajmujemy się my, oczywiście zgodnie z konkretnymi danymi od Państwa, a także oczekiwaniami, względem np. kwestii wizualnych. Będąc z Państwem w stałym kontakcie, tworzymy wiaty i osłony, które spełniają Państwa oczekiwania w 100%.

Co powinno znaleźć się w projekcie?

Odpowiedni opis projektu

Wymiar

Użyte materiały, wybór koloru z dostępnej palety (jeśli jest taka możliwość)

Rysunek techniczny obiektu oraz jego położenia w obrębie działki

Jak odpowiednio dobrać wymiary altany na śmietniki?

Profesjonalny sklep to także profesjonalne doradztwo, dzięki temu możemy liczyć, że wiata śmietnikowa zostanie odpowiednio zaprojektowana. Wymiary wiat śmietnikowych powinno dopasować się do miejsca gdzie mamy zamiar zamontować osłonę, a także do ilości kubłów na śmieci, które zamierzamy schować pod tą osłona. Warto pamiętać także o regulacjach prawnych, o których już wspominaliśmy nie przekraczając 50m2 nie musimy starać się o pozwolenie, natomiast miejsce które wybierzemy musi być odpowiednio oddalone, wszystko to składa się na ostateczny wymiar. Podczas projektu należy pamiętać również o tym, że w osłonie na kubły powinno być miejsce nie tylko na pojemniki, ale również przestrzeń dla użytkownika, dzięki temu wyciąganie i wkładanie pojemników nie będzie uciążliwe, funkcjonalność to równie ważna kwestia co wygląd.

Co powinna zmieścić wiata zamontowana przy domu?

Wiaty śmietnikowe stalowe i drewniane, powinny zmieścić:

kubeł na śmieci zmieszane

kubeł lub kubły na śmieci segregowane

pojemnik na odpady biodegradowalne

Wiaty śmietnikowe producent odpowiada na najczęściej zadawane pytania

Czy wiata wymaga pozwolenia na budowę?

Jeśli wiata śmietnikowa nie przekracza 50 m2, i nie zamierzamy postawić jej więcej niż 2 na 1000m2 działki, to pozwolenie nie będzie konieczne.

Czy mogę osłonę na śmietniki postawić gdzie chce?

Oczywiście kwestia umieszczenia osłony na kubły to kwestia, o której decydujemy sami, mowa tutaj o wiatach umieszczanych w obrębie działki przy domkach. Nikt nie może nam kazać umieścić osłony w konkretnym miejscu, jednak jest kilka zasad, których należy przestrzegać. Umiejscowienie kubłów, a tym samym wiata nie może mieć miejsca bliżej niż 10 m od wejścia do budynku (to w przypadku budynków wielorodzinnych), nie może być również bliżej niż 3m od granicy działki, chyba, że w tym samym miejscu wiatę śmietnikową stawia nasz sąsiad.

Jaki materiał wybrać?

Materiał to kwestia indywidualna, w naszej ofercie znajdą Państwo jedynie wiaty wykonane z najlepszej jakości materiałów, które zapewniają stabilność i wytrzymałość. Najczęściej klienci decydują się na wiaty śmietnikowe drewniane lub stalowe, wygląd, wymiar i kolor to kwestie indywidualnie ustalane z klientami.

Ile kosztuje osłona śmietnikowa?

Cena jest uzależniona od takich parametrów jak wielkość, rodzaj materiału, wybór koloru. Każdy projekt jest indywidualny, dlatego w celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu. Gotowe wiaty śmietnikowe, montowane przy domach zazwyczaj kosztują dużo mniej niż takie znajdujące się na osiedlach.

Wiaty śmietnikowe na wymiar - altany śmietnikowe

Jesteśmy doświadczonym producentem wiat śmietnikowych na wymiar oraz altan śmietnikowych, oferującym rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Nasze produkty są solidnie wykonane, trwałe i doskonale spełniają funkcję gromadzenia odpadów.

Oferujemy wiaty śmietnikowe na wymiar, co oznacza, że możemy dostosować rozmiar, kształt, ilość komór i inne szczegóły do konkretnych potrzeb i przestrzeni.

Nasze wiaty i altany są wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak stal lub aluminium, co zapewnia im trwałość i odporność na warunki atmosferyczne oraz działanie czasu.

Dbamy o estetykę naszych produktów, aby doskonale komponowały się z otoczeniem, niezależnie od tego, czy są umieszczone w przestrzeni publicznej, osiedlu mieszkaniowym czy na terenie przedsiębiorstwa.

Nasze wiaty śmietnikowe mogą być dostosowane do potrzeb segregacji odpadów, co jest istotne z punktu widzenia ochrony środowiska i zrównoważonego zarządzania odpadami.

Oferujemy atrakcyjne ceny, uwzględniając indywidualne specyfikacje klienta, co sprawia, że nasze produkty są dostępne dla różnych budżetów.

Jeśli potrzebują Państwo wiat śmietnikowych na wymiar lub altan śmietnikowych, zachęcamy do kontaktu, aby omówić szczegóły i dostosować rozwiązanie do Państwa potrzeb. Nasze produkty pomogą w efektywnym gromadzeniu i utylizacji odpadów, jednocześnie zachowując estetyczny wygląd otoczenia.

Skontaktuj się z naszym konsultantem tel. +48 775 462 108
Kategorie: Wiaty śmietnikowe

Napisz do nas

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest TopGroup - Niemysłowice 154, 48-200 Prudnik